Aktualnosci

Sneakersowy bukiet? Poproszę!

Sneakersy niejednokrotnie były obiektem inspiracji i muzą wielu różnych artystów. Tym razem znalazł się zafascynowany nimi… florysta!

Mr. Flower Fantastic to artysta z Nowego Jorku. Po raz pierwszy zachwycił Internet, kiedy zmienił buty nike Air max 97 Sereny Williams w kwiatowe arcydzieło podczas US Open.  Ten anonimowy artysta zasłynął z połączenia florystyki, rzeźby i najbardziej poszukiwanych obecnie sneakersów.

jordanMr. Flower Fantastic układa pąki i cięte kwiaty w różnych kolorach, tworząc znane sylwetki obuwia i rozpoznawalne oznaczenia marek czy wyróżniające się detale. Te są zwykle wykonywane z pojedynczych płatków. Florysta używa tulipanów, róż, lilii, goździków, orchidei i różnych odmian kwiatów z Turcji, Bliskiego Wschodu, Karaibów, Holandii, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej by zbudować swoje kicksowe dzieło, które cieszy oczy jak nic innego.

Mr. Flower Fantastic a.k.a. MFF wychowywał się w Queens w stanie Nowy Jork. Od dziecka był pod wpływem kwiatów obecnych we własnym domu rodzinnym, a także ogrodów kwiatowych w jego sąsiedztwie. Mówi, że jego pragnieniem jest pozostanie anonimowym, po to by móc w pełni skupić się na „potężnym uniwersalnym darze kwiatów dla ludzkości”. Jego celem jest zapewnienie pełnej obecności kwiatów w jego twórczych kompozycjach. Jak sam wspomina, „mówi się, że kwiaty to pamięć prawdy, a na przestrzeni dziejów wręczanie kwiatów miało na celu przynieść pokój.” Dodaje też, że właśnie to zamierza zrobić, dzięki swojej nietypowej sztuce i kompozycjom.

nike air

MFF, oprócz ochrony swojej anonimowości, nosi rękawiczki i maskę, aby chronić się przed kwiatami. Dlaczego? Otóż twórca ten jest uczulony na… kwiaty. Uczulenie na wybrane przez niego medium nie powstrzymało go jednak od wyrażania siebie. Zamiast tego możemy się dowiedzieć, że kiedy zaczął robić serię swoich kwiatowych sneakersów, był naprawdę podekscytowany, ponieważ wiedziałem, jak wpływ na jego życie mają kicksy. Był bardzo podekscytowany swoją twórczością, ponieważ pozwala mu ona zaprezentować i złożyć hołd wspaniałym, niesamowitym projektantom i sportowcom, którzy stworzyli sportowe buty, a w szczególności tym, którzy zmienili naszą kulturę, nasz sposób robienia zakupów, nasz sposób myślenia i sposób projektowania. A to wszystko przez buty!

Dzieląc się swoją pracą w trybie online, Mr. Fantastic Flower czasami zostawia swoje kompozycje kwiatowe w przypadkowych lokalizacjach w Nowym Jorku i w innych miastach, które odwiedza. Odwiedzając kolejne miejsca Mr. Flower poszukuje kolejnych skarbów do swych bukietów, jednocześnie zdradzając swoim wyznawcom lokalizację i wskazówki wizualne poprzez swoje historie na Instagramie. I choć kompozycje kwiatowe MFF są satysfakcjonująco rzadkie (miej jednak oko na jego Instagram), to wydruki z wizerunkiem stworzonych przez niego, florystycznych sportowych butów można również kupić online.

nikePiękne, prawda? Jesteśmy przekonani, że polskie kwiaty również świetnie nadałyby się do ułożenia najnowszych Air Force czy butów Jordan! A może sami spórbujecie?

Pełną galerię prac Mr. Flower Fantastic znajdziecie na jego INSTAGRAMIE:  https://www.instagram.com/MRFLOWERFANTASTIC/